BaLkonda güvercin besLemek ve resmi hakkımız

kusbaz123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ekrem.
Meslek
işçi/operatör
İlgi Alanı
Köpekler
yani kuşlar belli saatler açılırsa kuşların açık durduğu saatlerde başında durursan ne zarar olur nede başka birşey. 1-2 haftada bir etrafı toparlarsın dışarda ne tüy olur nede aşırı derecede güvercin dışkısı. ama bazı insanlar varr hayvanlardan nefret ederler. öyle insanlara ne desen hayır derler. takma kafana ustam.

SEREF

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ŞEREF
Meslek
ÖZSOY
İlgi Alanı
Bu konuda sıkıntıya düşen arkadaşlarımız oluyor , güvercin yetiştirirken olabildiğince temiz ve özenli dayranmalıyız kuş pisliği kuş kokusu , gibi hijyenle alakalı hususlar dışında ,birde kupş uçurma dabı ile ilgili yapılan hatalar var .. Birde kuşcu camiasının kötü intibasını katarsanız iş daha da zorlaşıyor .. Bütün bu konularda titiz olunduğu taktirde işler birazdaha kolay olabilir , kesin önyargılı kuşu hiç sevmeyen uzlaşma taraftarı olmayan olayı tercih etmeyen her şekilde kabul etmeyen komşuları olanlara da Allah kolaylık versin .. buarad böyle bir arkadaşım var sırf kuş uçurabilmek ümidi ile şehrin taa çıkışında ev tutup ev sahibi ile durumu ayrıntılı müzakere etmesine karşın yan komşusu asla rahat vermediği için okullra kapanınca evini başka bir yere taşıyacak .. Sıkıntılı bir durum .. selamlarŞEREF

thundereblue

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
EMRE AKDOĞAN
Meslek
MEMUR
İlgi Alanı
Kediler
Zaten hep bir engel çıkıyor bıktım bende bıktım ama inatla mücadeleye devam devam devam .

kusbaz123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ekrem.
Meslek
işçi/operatör
İlgi Alanı
Köpekler
şeref' Alıntı:
Bu konuda sıkıntıya düşen arkadaşlarımız oluyor , güvercin yetiştirirken olabildiğince temiz ve özenli dayranmalıyız kuş pisliği kuş kokusu , gibi hijyenle alakalı hususlar dışında ,birde kupş uçurma dabı ile ilgili yapılan hatalar var .. Birde kuşcu camiasının kötü intibasını katarsanız iş daha da zorlaşıyor .. Bütün bu konularda titiz olunduğu taktirde işler birazdaha kolay olabilir , kesin önyargılı kuşu hiç sevmeyen uzlaşma taraftarı olmayan olayı tercih etmeyen her şekilde kabul etmeyen komşuları olanlara da Allah kolaylık versin .. buarad böyle bir arkadaşım var sırf kuş uçurabilmek ümidi ile şehrin taa çıkışında ev tutup ev sahibi ile durumu ayrıntılı müzakere etmesine karşın yan komşusu asla rahat vermediği için okullra kapanınca evini başka bir yere taşıyacak .. Sıkıntılı bir durum .. selamlarŞEREF

öyle yan komşuları dövüceksinn XD

scutaro

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Gökhan Yalçın
Meslek
Serbest
İlgi Alanı
Balıklar
Balkonda çok besledim şimdiye kadar bir sorun olmadı komşulardan bir şikayetde gelmedi ev kendimin. Etrafı rahatsız edicek türde bir hayvan değiller sadece pislettiği için şikayet gelebilir o da düşük bir ihtimal, güvercinler alıştıkları yer dışındaki balkona tünemeyeceklerdir. Şikayet eden kişiler gendelde hayvan sevgisi olmayan ve bahane bulmak şisteyen kişilerdir.

amorti

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
amorti
Meslek
öğretmen
İlgi Alanı
Kuşlar
bende balkonda sadece kumru ve serçelere yem ve su koyuyorum yani yabani kuşlar yemlerini yiyip gidiyorlar bu durumda şikayet olur mu ? tabii yem veriyorum diye kuşlarda bir artış var

amorti

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
amorti
Meslek
öğretmen
İlgi Alanı
Kuşlar

amorti

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
amorti
Meslek
öğretmen
İlgi Alanı
Kuşlar
Selamlar Mücahid,

Kanuni olarak maliki olduğun sözleşmesi olan bir taşınmazda oturduğunuzda bu taşınmazın kullanım alanlarında, buna balkon veya terasda dahildir, çevrenize rahatsız vermemek kaydı ile istediğiniz herşeyi yapabilirsiniz. Dediğim gibi sizin sözleşmenizdeki kullanım alanlarınızda bunu yapabilirsiniz. Güvercininiz gidip komşunuzun balkonuna konar, orada pisler yada zarar verir ise size uyarı cezası gelir. Bu uyarı cezası kuşlarınızın kaldırılması olarak olamasada uçurulmaması şeklinde size tebliği edilir. Bu uyarıya rağmen güvercinlerinizi salar ve aynı rahatsızlığı komsunuza yapar ise bu sefer cezai uygulama gelir. Bu cezada güvercinlerinizin balkonunuzdan kaldırılması olarak uygulanacaktır. Güvercinlerin sabahları erken saatlerde ötmelerinden dolayı şikayet söz konusu olabilir, bu konuda aynı prosedür uygulanır, ikaz alırsınız devam eder ise şikayet kuşlarınızın kaldırılması cezasını alırsınız. Güvercin besliyorsanız komşularınızla iyi geçinmenin yoluna gitmek en mantıklısı olacaktır. Size takan bir komşunun hakları ne yazık ki sizin haklarınıza baskın cıkacaktır.

Saygılarımla,

Aykut Karabulut
bende balkonda sadece kumru ve serçelere yem ve su koyuyorum yani yabani kuşlar yemlerini yiyip gidiyorlar bu durumda şikayet olur mu ? tabii yem veriyorum diye kuşlarda bir artış var